יש לכם שאלה?
צריכים ייעוץ?

מלאו את פרטיכם
ואחזור אליכם בהקדם

תחומי הטיפול שלי

ההתמחות שלי מתמקדת בטיפולי שפה ודיבור לילדים
 • אבחון והערכה
 • טיפולי היגוי: אצל ילדים צעירים רכישת הצלילים והעיצורים השונים הינה הדרגתית ולא תמיד הדיבור בהיר ורהוט למן ההתחלה. ידוע כי צלילים שונים מתפתחים בשלבים ולכן נטפל רק לאחר שהילד עבר את הגיל הממוצע לרכישה ועדיין הוא מתקשה בכך.
  למשל, בחסר באות ר' נטפל רק לאחר גיל 4, ואותיות שורקות - ש, ס, ז, צ נרכשות בממוצע סביב גיל 6.
  יחד עם זאת, סביב גיל 3 הדיבור כבר צריך להיות בסך הכל ברור, גם אם חסרה אות מסוימת. אך אם הילד לא מובן, הוא משמיט הרבה הברות, מחליף עיצורים, חסרות לו אותיות רבות והסביבה מתקשה להבינו - ייתכן כי יש מקום לטיפול בשלב זה.
  מטרת האבחון היא להעריך אם יש צורך בטיפול כרגע, או שמדובר בשלב התפתחותי זמני אשר יסתדר במהרה. לעתים הדרכה לבית יכולה לתרום הרבה ולזרז את התפתחות הדיבור.
 • טיפולי שפה: השפה מתחילה להתפתח מיום שהתינוק נולד, דרך חשיפה לגירויים שמיעתיים, וויזואליים ומוחשיים הקיימים סביבו ומועברים לו באמצעות דמויות דומיננטיות בחייו. השפה והתקשורת מתפתחים בהדרגה, קודם בהתבססות ההבנה והתקשורת הלא מילולית ואליהם מצטרפת.
  ההבעה באמצעות הפקת קול. בהמשך נרכשות מלים ראשונות, צרופים ומשפטים עד ליכולת להביע מסר שלם ועצמאי.
  אין סוף לרכישת שפה. גם אנו המבוגרים רוכשים מושגים ומלים חדשות כמעט כל הזמן והשפה בעצם מייצגת את החשיבה ומאפשרת להביע אותה. אצל הילדים תהליך זה הינו מהיר ומבחינה כמותית הינו עצום ובלתי נתפס.
  יש ילדים המראים עיכוב משמעותי בהתפתחות השפה בשלבים השונים. לעתים מדובר רק בעיכוב קל וזמני, אך לעתים מדובר בליקוי שפתי. יש ליקוי הנובע מחסר באוצר מלים וקשיי שליפה, ישנם קשיי תחביר ודקדוק, יש קשיים בחשיבה, הסקה ועצמאות מחשבתית, ויש ילדים המתקשים בהעברת מסר ארוך ומורחב. תפקיד הקלינאי להעריך את התפקוד השפתי בהתאם לנורמות גיל והתפתחות ולהעריך את מהות הקושי של הילד.
  הטיפול נותן גרייה ממוקדת ותרגול רב בתחום הלקוי תוך דרוג מטרות עדינות אשר יאפשרו לילד להתקדם ולעלות בהן, עד להקניה של החסרים הללו יש ילדים אשר יתקדמו מהר מאוד ויש ילדים שזקוקים ליותר זמן, חזרות ועזרה על מנת להגיע ליעד. כל אחד לפי יכולתו, בשלותו ועומק הקושי שאיתו הגיע.
  ההורים מלווים את הטיפול - אם בתוך חדר הטיפולים או מחוצה לו, ומעודכנים תמיד לגבי תכני הטיפול וקצב ההתקדמות. מעורבותם ושיתוף הפעולה שלהם נחוץ להתקדמות הילד, אם בתרגול ויישום הנלמד בבית ואם בחיזוק הילד ובטחונו העצמי והמוטיבציה שלו להתקדם ולהשתפר... טיפול בזמן המתאים יכול לצמצם פערים ולמנוע קושי גדול יותר בעתיד וביחס לילדים אחרים בני גילם. ידוע כי חלק מלקויי השפה עלולים להפוך בהמשך ללקויי למידה.
  לכן עבודה בזמן, אולי לא תמיד תמנע לקויים עתידיים אך בהחלט יכולה לתת כלים ולצמצם פערים, לשפר בטחון עצמי ודמוי עצמי והשתלבות טובה יותר מבחינה חברתית.
 • הדרכה וייעוץ להורים
 • הרצאות להורים לילדים בגיל הגן
השכלתי בתחום
 • תואר ראשון בהפרעות בתקשורת בבי"ס למקצועות הבריאות באוניברסיטת ת"א
 • לימודי המשך בנושא COGNITIVE NEUROSCIENCE - ביה"ס להפרעות בתקשורת
 • קורס מטפלים בשיטת "פוירשטיין"
 • השתלמויות שונות
הצג